To był styczeń 2015-go roku. Ciepły, hiszpański styczeń. Miałam realizować noworoczne postanowienia, a wymyśliłam, że będę szyć torby. Do dziś nie żałuję, bo dość abstrakcyjny pomysł okazał się absolutnie cudowną pasją. I, w przeciwieństwie do moich noworocznych postanowień, trwa do dziś. 

Uczyłam się sama. Na wielu kosztownych, a czasami też bolesnych błędach. I dziś, gdy szycie skóry jest dla mnie czynnością zupełnie naturalną, zastanawiam się, czy to bardziej wpływ biegania po stolarni dziadka, czy obserwowania szyjącej babci. 

Nie stoją za mną znane szkoły, uczelnie, czy mistrzowie fachu ale coś cenniejszego -   ludzie, którzy zainwestowali we mnie swój czas, talent, pieniądze, a przede wszystkim zaufanie do mnie i tego, że robię coś wartościowego. 

Każda z moich toreb jest trochę jak kolejne dziecko - tworzę, kocham, dopieszczam, a potem, gdy jest już gotowa do opuszczenia pracowni, trudno się rozstać i pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że trafi w ręce, które ukochają ją tak samo, i którym da tyle samo radości, czego Wam i sobie życzę. 

 

Olka Starczyńska